پایگاه اطلاع رسانی لاشارwww.lasharnews.ir
 

کد متحرک کردن عنوان وب

اختلاف و نزاع بیش از دو ساله دو طایفه جاوشیری و نورکی ساکن در روستای سیف آباد و شهر اسپکه بخش لاشار از توابع شهرستان نیکشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان با همت شورای تامین، روحانیون، معتمدان و ریش سفیدان محلی با صلح و سازش خاتمه یافت.

 فرماندار نیکشهر در آیین صلح و سازش این دوطایفه گفت: دو طایفه ساکن در منطقه لاشار بیش از دو سال به دلیل اختلاف جزئی چندین بار به نزاع های دسته جمعی و درگیری لفظی و فیزیکی پرداخته بودند که نتیجه این اختلافات و درگیریها زخمی شدن چند نفر از دو طرف بوده است.

ˈصاحب گل صالحیˈ افزود: در مدت دو سال گذشته بزرگان طوایف و روحانیون منطقه، مسوولان اجرایی، قضایی و امنیتی تمام تلاش خود را برای صلح و سازش بین این دو طایفه بکار گرفته بودند که در نتیجه امروز منجر به صلح و سازش شد و بزرگان و ریش سفیدان دو طایفه جاوشیری و نورکی بدون دریافت دیه، رضایت کامل خود را از یکدیگر اعلام و صلح و آشتی کردند.

فرماندار نیکشهر انجام کارهای عمرانی را در گرو وجود امنیت پایدار در منطقه دانست و عنوان کرد: معتمدان و ریش سفیدان طوایف و قبایل باید در این زمینه بیش از دیگران تلاش کنند.

حجه الاسلام احمد لطفیان سرگزی امام جمعه نیکشهر و مولوی عبدالله وحیدیفر امام جمعه اهل سنت این شهر نیز در این آیین با استناد به آیات و روایاتی در ارتباط با ضرورت اخوت و برادری میان مؤمنان گفتند: قرآن همواره مسلمانان را به اخوت و برادری فراخوانده و از کینه، عداوت و دشمنی نهی کرده است.

رییس حوزه قضایی شهرستان نیکشهر نیز با اشاره به گذشت دو طرف از تلاشهای معتمدان و ریش سفیدان در برقراری صلح و سازش میان این دو طایفه تقدیر کرد و از حاضران خواست نسبت به رفع اختلافات همکاری لازم با دستگاه قضایی را داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالله سپاهی گفت: ایجاد امنیت و پرهیز از اختلاف در میان طوایف تاثیر بسزایی در توسعه، عمران و آبادانی منطقه دارد.

رییس حوزه قضایی نیکشهر وجود شورای حل اختلاف و همکاری معتمدان و ریش سفیدان با حوزه قضایی را از عوامل مهم در برقراری صلح و سازش و مختومه شدن پرونده های اختلاف در این شهرستان عنوان کرد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 مهر 1392 توسط عبدالمالک زین الدینی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic